Aktuality
Třebovický koláč 2021
17 9 2021

Třebovický koláč 2021

Ve dnech 17. – 19. září 2021 se koná v příjemném prostředí Třebovického parku již XVII. ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč, která se stala tradiční kulturní akcí městského obvodu Třebovice.

PŘEDPRODEJ permanentek probíhá přes portál https://www.smsticket.cz/vstupenky/25441-trebovicky-kolac

V pátečním programu vystoupí kapela EPYDEMYE, folklorista Tomáš Koláček s projektem 3světy, na závěr zazpívá Ewa FARNA. V parku se s divadlem představí Víťa Marčík s příběhem Středověká mysteria.

V sobotu se mohou diváci těšit na Pavla Žalmana Lohonku a Spol., kapelu Žamboši, Vojenský umělecký soubor Ondráš, který nám zahraje spolu s ženským sborem a večer uvedou příběh „Ondrášovské putování“. Divadlo Víti Marčíka zahraje pohádku Bajaja.

V neděli začneme mší svatou, kterou doprovodí Pavel Helan, který bude mít také samostatný koncert. Zahraje kapela BG Styl, Víťa Marčík uvede pohádku Šípková Růženka a na závěr si zazpíváme spolu s Jankem LEDECKÝM.

Pořadatelem slavnosti je Slezský soubor Heleny Salichové z.s. při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava.

Program a kompletní informace na www.trebovickykolac.com

 

 

Podzimní koncert sopranistky Barbory Čechové a jejích hostů 29.9.2021 v KD Altán
17 9 2021

Podzimní koncert sopranistky Barbory Čechové a jejích hostů 29.9.2021 v KD Altán

Po koronavirové pauze se do Třebovického altánu vrací sopranistka Barbora Čechová, která zde se svými hosty v minulých letech vystoupila při příležitosti stého výročí republiky nebo s programem operetních duetů.

Pro letošní koncert, který se uskuteční ve středu 29. září v 18 hodin, zvolili spolu s barytonistou Adamem Grygarem a klavíristkou Reginou Bednaříkovou program složený převážně z operních pokladů v podobě duetů pro soprán a baryton skladatelů Donizettiho, Thomase nebo Hollanda.  Zazní také árie od Verdiho a Pucciniho, nebude chybět ani Oskar Nedbal. Můžete se těšit na dramatické situace, lyrickou romantiku i komické scény z manželského života.

Vstupné je dobrovolné.

Plakátek zde ...

Podzimní úklid v Třebovicích
17 9 2021

Podzimní úklid v Třebovicích

Dne 1.10.2021 budou v Třebovicích přistaveny velkoobjemové kontejnery na objemný odpad z domácností.

Rozmístění: 2 ks ul. Kozinova, 2 ks ul. Kpt. Jaroše, 2 ks Sládkovičovo náměstí, 1 ks ul. Na Valech, 1 ks ul. Na Heleně, 2 ks ul. Martinovská (patrové garáže).

Upozorňujeme, že do těchto kontejnerů nelze ukládat stavební suť ani jiný stavební odpad !!!

K tomu slouží sběrný dvůr na ul. Provozní v Ostravě - Třebovicích.

 

VÍCE AKTUALIT >>