Moravskoslezský kraj zřídil energolinku 800 720 210

8/11 2021

Bezplatnou krajskou energolinku zřídil Moravskoslezský kraj za účelem pomoci lidem, kteří se ocitli v situaci, kdy jim dosavadní dodavatel energií ukončil dodávky energií a oni řeší co dál.

Dodavatel poslední instance, který dodává energie místo předchozího dodavatele, zpravidla lidem účtuje vyšší ceny a zálohy, než lidé platili u předchozího dodavatele, který dodávky ukončil. Navíc dodavatel poslední instance bude dodávat energie maximálně půl roku a poté lidé musím uzavřít smlouvu novou, ať už s dosavadním dodavatelem poslední instance nebo s jinou společností. Energolinka Moravskoslezského kraje si klade za cíl pomoci lidem, jak se v této situaci zorientovat.

Bezplatnou ENERGOLINKU 800 720 210 provozuje Krajský úřad Moravskoslezského kraje ve spolupráci s odborníky z Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace, a to každý všední den od 8 do 16 hodin. ENERGOLINKA je primárně určená pro ty, kteří třeba nemají přístup k internetu, nebo nejsou v jeho používání tolik zběhlí, aby si sami dohledali potřebné informace. Týká se to hlavně seniorů nebo sociálně slabších rodin.

https://www.msk.cz/cs/temata/chytry_region/energolinka-800-720-210--9315/

Moravskoslezský kraj zřídil energolinku 800 720 210