Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuality

Poslední změna: Čtvrtek 16.07.2015 08:51
Vybíráme ze zásahů městské policie v Třebovicích

Neoprávněně chytali ryby

Dne 3. dubna 2015 ve večerních hodinách byla hlídka městské policie vyslána k rybníku v Ostravě-Třebovicích, kde se dle oznámení měli nacházet dva muži, kteří neoprávněně loví ryby. Po příchodu hlídky na místo ji kontaktoval oznamovatel události, který vysvětloval, že viděl dva muže projít okolo garáží, kde muži shrnuli část oplocení chránící rybářský areál, vešli dovnitř a šli chytat ryby. Oznamovatel hlídce také ukázal osobní motorové vozidlo, které mělo patřit jednomu z mužů a oba dotyčné muže. Ti postávali uvnitř rybářského areálu u brány. Když se hlídka vydala oběma vstříc, jeden z nich bránu přeskočil a utekl neznámo kam. Druhý muž (35 let) zůstal na místě. Poté strážníkům sdělil, že ryby nechytal, jen se šel podívat za druhým mužem, jak chytá a že se neznají. Také sdělil, že ani jeden z dvou nahozených prutů mu nepatří. Poté strážníkům ukázal obsah kapes. V nich měl rybářská olůvka, hadičky s chemickým světlem na splávek, rybářský signalizátor a osobní věci. Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si dotyčného muže i s pruty na místě převzala.

Řidič nezvládl řízení a skončil v kolejišti

Dne 11. dubna 2015 okolo půl sedmé večer před nástupem na pracovní směnu zaslechli strážníci městské policie blízko pracoviště městské policie v Ostravě-Třebovicích pískání pneumatik, skřípot brzd a následně tupou ránu. Rozběhli se k místu, odkud zvuky vycházely a spatřili osobní motorové vozidlo tovární značky Audi, převrácené na boku ve vlakovém kolejišti. Řidič vozidla se zrovna rozbitým oknem dostával ven. Strážníci muži prokázali ústně příslušnost k městské policii a ošetřili mu drobné krvácející ranky v obličeji a na rukou. Na otázku dalších možných zranění muž odpovídal, že mu nic není. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Strážnice se přesvědčila, zda se ve vozidle nenacházejí další osoby a na místo byly poté přivolány všechny složky IZS. Policie ČR provedla u muže dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, poté si jej do péče převzal lékař záchranné služby. Policisté událost vyšetřují.

Muž chtěl skočit pod vlak kvůli nešťastné lásce

V pondělí 27. dubna 2015 v odpoledních hodinách spatřily strážnice městské policie při výkonu služby v Ostravě-Třebovicích na zídce u železničních kolejí sedícího a plačícího mladíka, požívajícího alkohol. Přistoupily k němu a zeptaly se, co se stalo a jestli mu mohou nějak pomoci. Mladík se hlídce rozpovídal o své přítelkyni, která se s ním před rokem rozešla, o tom, že bez ní si nedokáže život představit a nemá sílu dál žít. Mladík sdělil, že čeká na vlak, pod který je rozhodnutý skočit, aby tak vyřešil svoje trápení. Sdělil také, že je bývalý fotbalista, a jestli mu budou strážnice bránit, uteče jim a pod vlak nakonec skočí. Z důvodné obavy o život a zdraví 24letého muže byly na místo přivolány složky IZS - policisté a záchranná služba. Na místo se dostavili také přátelé dotyčného muže. Ti shodně uvedli, že jim muž rozeslal esemesky, ve kterých se s nimi loučil. Uvedl také, kde se nachází, proto se rozhodli mu v činu zabránit. Mladík skončil v péči lékařů, případ vyšetřují policisté.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 422 103


Úřad městského obvodu Třebovice
5. května 5027/1
722 00 Ostrava-Třebovice


Úřední hodiny »